Kantor internetowy, jak korzystnie wymieniać waluty

Wymiana walut i wszechobecne używanie euro czy dolara sprawia, że coraz częściej mamy do czynienia, z kantorami wymieniamy waluty. Podróżowanie po świecie czy rozliczenia zagraniczne wymagają częstych wymian pieniędzy również w internecie. Jednym z najlepszych do tego celu rozważań są kantory internetowe, które oferują szybkość, atrakcyjne kursy, wygodę i wiarygodność. Są one konkurencyjne dla naziemnych kantorów czy kantorów bankowych oferując często dużo lepsze kursy wymiany. Czym zatem są kantory internetowe? Jak działają? Czy są lepsze od innych rozwiązań? Odpowiedzi wraz z wszystkimi informacji, które pomogą korzystnie wymienić waluty — poniżej.

Czym jest kantor internetowy?

Kantor internetowy to firma, która zajmuje się wymianą walut i oferuje do tego celu dedykowaną stronę internetową. W serwisie możemy zdeponować konkretną walutę oraz ją wymienić i przelać na swoje drugie konto w innej walucie. Kantory internetowe są prowadzone przez niezależne prywatne firmy, które zajmują się świadczeniem usług finansowych. Na rynku działa kilkanaście takich miejsc dzięki, dzięki którym możemy w prosty sposób wymienić pieniądze. Miejsce takie działa przez 24h/7, co przekłada się na bezproblemową wymianę o dowolnej porze. Kantory internetowe zazwyczaj mają szeroką ofertę walut — nawet tych mniej popularnych. Dzieje się tak dlatego, iż nie muszą fizycznie ich zamawiać i przechowywać gotówki. Bardzo często zatem oprócz euro czy funta spotkać tam możemy Arabskie dirhamy, czy Gruzińskie lari. Kantory internetowy wyróżniają się też minimalną prowizją, czyli spreadem (różnicą między kursem kupna i sprzedaży). Waluta w nich jest notowana na żywo, co oznacza, że w czasie rzeczywistym kursy aktualizują się. Oprócz serwisu internetowego bardzo często mamy również do dyspozycji aplikację mobilną, dzięki której możemy zarządzać swoimi środkami w pociągu czy jadąc metrem.

Jak działa kantor internetowy?

Zasada działania kantoru internetowego jest bardzo prosta. W pierwszym kroku musimy założyć konto. Proces ten nie różni się wiele od zakładania np. poczty. Po stworzeniu konta wpisaniu danych i zdefiniowaniu rachunków możemy bez przeszkód korzystać z tego typu rozwiązań. Proces ten jest na tyle prosty, że poradzi sobie z nim nawet osoba nieznająca się na nowych technologiach. Gdy chcemy wymienić np. euro na złotówki, wystarczy z naszego konta walutowego przelać na konto kantoru internetowego walutę euro i tym samym zasilić jego saldo. W kantorze internetowym, powinniśmy wybrać opcje wymiany euro na złotówki, wpisać kwotę i zaakceptować transakcję. Po chwili złotówki znajdują się na naszym saldzie w kantorze i wysyłamy je z powrotem na nasze konto bankowe. Cała operacja może trwać od kilkunastu minut do 1-2 dni roboczych — w zależności od tego, w jakim banku mamy konto my i kantor. Obecnie kantory internetowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują kilka banków, aby transakcje odbywały się natychmiastowo.

Dlaczego kantor internetowy ma tak dobre kursy ?

Jednym z pierwszych i najczęściej pojawiających się pytań przy okazji tematu kantoru internetowego, jest to, o atrakcyjne kursy. Są one najkorzystniejsze ze wszystkich dostępnych środków wymiany na rynku. Element ten jest tym samym głównym plusem takich kantorów. Oferują one zazwyczaj tylko kilkuprocentowy spread, który często wynosi nawet 1%-2%. W porównaniu z kilkunastoma kantorów tradycyjnych oraz najwyższymi spreadami banków suma ta wydaje się być wręcz zerowa. Dzieje się tak z kilku względów, które ściśle są powiązane z internetową działalnością. Pierwszym powodem tak niskich stawek jest brak konieczności prowadzenia punktu naziemnego. Koszty te, które muszą ponosić stacjonarne kantory nieistnieją. Kolejnym powodem jest brak konieczności zapewnienia gotówki, jej transportu czy obsługi. Wszystkie transakcje odbywają się całkowicie internetowo, więc firma nie ponosi tak dużych kosztów jak tradycyjne miejsca wymiany walut. Jednym z największych powodów jest bardzo duży obrót. Z kantorów internetowych korzystają tysiące osób dziennie, co przekłada się na bardzo duży zysk. Firmy takie zadowalają się kilku procentowym spreadem, gdyż jest to opłacalne dla nich i przyciąga nowych klientów żądnych atrakcyjnego kursu.

Czy warto korzystać z kantoru internetowego?

Odpowiedź na to pytanie, jest jak najbardziej pozytywna. Kantory internetowe są doskonałym miejscem na pewną, szybką oraz atrakcyjną wymianę waluty. Dzięki nim bez wychodzenia z domu w ciągu kilkunastu minut możemy wymienić złotówki na wile innych walut i odwrotnie. Dużym plusem są również atrakcyjne kursy, które są dużo lepsze niż te bankowe czy pochodzące ze stacjonarnych kantorów. Z kantorów internetowych możemy korzystać w różnych celach takich jak wymiana gotówki przed służbowym lub wakacyjnym wyjazdem za granicę. Wiele kantorów internetowych udostępnia również dodatkowe elementy takie jak karty debetowe, dzięki którym możemy wypłacać gotówkę z salda kantoru czy aplikacje mobilne, dzięki którym nasze pieniądze mamy w kieszeni.

1 thought on “Kantor internetowy, jak korzystnie wymieniać waluty”

  1. Mi kantor internetowy bardzo przypomina bankowość elektroniczną. Dlatego szybko się oswoiłem z taką wymianą walut. Można jej dokonać w każdej chwili, to prawda. Ja wymieniam przez pluskantor.pl i tu 24/7 są automatycznie finalizowane przewalutowania w czasie rzeczywistym po kursie jak widzę w chwili zlecenia wymiany. W niektórych kantorach internetowych transakcja jest finalizowana jedynie w godzinach pracy , a co za tym idzie kurs może się zmienić- na to warto zwrócić uwagę. Ogólnie usługa e-przewalutowań jest świetna. wygodna i korzystna.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry