marketing dla deweloperów

Marketing dla deweloperów – jak wypromować swoje inwestycje?

Firmy deweloperskie zajmują się głównie przeprowadzaniem inwestycji na rynku nieruchomości – specjalizują się w ich planowaniu oraz realizacji, co pozwala im na osiąganie sporych zysków. W taki sposób powstają nowe obiekty przemysłowe, budynki użyteczności publicznej, obiekty handlowe, mieszkalne i biurowe. Warto jednak zauważyć, że firmy deweloperskie zazwyczaj wybierają sobie konkretny obszar specjalizacji, w którym działają. Różny może być też zakres obowiązków firm deweloperskich. Bardzo często, nawet jeśli jeszcze realizacja inwestycji nie jest ukończona, pojawia się konieczność organizacji całego procesu sprzedażowego związanego z obiektem. A ponieważ już sama inwestycja stanowi nawał pracy – sprzedaż, a także wszystko, co związane z kwestiami marketingowymi, najlepiej zlecić firmie zewnętrznej, która będzie efektywnie działać na rzecz dewelopera – w tym organizować marketing dla deweloperów. Jak zorganizować sprzedaż i poinformować potencjalnych nabywców o istnieniu inwestycji? W praktyce oznacza to konieczność zaplanowania całej strategii działania.

marketing dla dewelopera

Na czym polega wsparcie w procesie sprzedaży?

To kompleksowa obsługa deweloperów polegająca na przeprowadzeniu potencjalnych klientów od momentu ich pozyskania, aż po finalne podpisanie umów zakupu. Zazwyczaj, organizowane jest specjalne biuro sprzedaży, do którego rekrutowane są odpowiednie osoby, które będą się zajmować jego prowadzeniem. Opracowany zostaje także plan sprzedażowy, dzięki któremu można mierzyć efektywność całego procesu, a finalnie także i opracowywane są raporty oraz rozliczenia sprzedaży, aby móc trzymać rękę na pulsie. Zadaniem obsługi sprzedażowej jest też przygotowanie wszelkich niezbędnych umów i dokumentów, takich jak prospekt informacyjny, umowa związana z rezerwacją nieruchomości, umowa deweloperska oraz umowa przeniesienia własności. Zlecając aranżację biura sprzedażowego firmie zewnętrznej można zrzucić z siebie ciężar marketingu i sprzedaży i zająć się ukończeniem inwestycji czerpiąc korzyści z szybkiego wyprzedania powierzchni w ramach budynku.

Bez reklamy raczej się nie obejdzie

Tak, jak i w wielu innych dziedzinach, reklama jest dźwignią handlu, napędza zainteresowanie danym obiektem i sprawia, że informacja o nim może dotrzeć do szerszego grona osób- najlepiej tych, których zdefiniujemy sobie jako naszą grupę docelową. Inwestycja w reklamę zawsze się opłaca, ale trzeba zlecić wykonanie kampanii firmie, która się na tym zna, aby nie był to budżet zmarnowany. Najlepiej też wybierać agencje, które z jednej strony świadczą usługi w ramach marketingu 360 stopni, a więc będzie w stanie działać z wykorzystaniem różnych typów kampanii i reklamy. Dodatkowo, dobrze też, aby była to agencja, która zna specyfikę rynku nieruchomości i wie, jak promować deweloperów, aby było to skuteczne. Takie doświadczenie w praktyce okazuje się wprost nieocenione.

Strategia marketingowa oraz reklama w sieci

Projekt reklamy powinien być przemyślany, ale i konkretny – to znaczy, że już na wstępie trzeba określić na jakie typy reklam się zdecydujemy, jaki posiadamy budżet i jaki będzie harmonogram prac. Tak naprawdę, istnieje wiele kampanii marketingowych, które mogą okazać się skuteczne w tym przypadku. Warto zacząć od stworzenia profesjonalnej strony internetowej inwestycji, na której będą zamieszczone szczegółowe zdjęcia obiektu i jego zagospodarowania, informacje o deweloperze, które będą potwierdzać jego wiarygodność, a także informacje o dostępnych do zakupu nieruchomościach w ramach inwestycji. Strona internetowa co prawda może działać jako wizytówka, raczej jednak chodzi o to, aby móc potem wykorzystać ją do celów reklamowych tworząc kampanie z zakresu marketingu internetowego. Do takich należą kampanie linków sponsorowanych, które dają możliwość emitowania reklam w wyszukiwarce, reklam bannerowych na stronach tematycznych stron partnerskich, a nawet reklam wideo w serwisie You Tube. Google Ads umożliwia także tworzenie kampanii remarketingowych. Wiele z kampanii w ramach Google Ads można targetować pod kątem niektórych cech demograficznych czy tych związanych z zainteresowaniami użytkowników, a także miejsce ich emitowania można zawęzić do określonej geolokalizacji.

marketing deweloperski

Innym przykładem efektywnej kampanii w sieci jest pozycjonowanie strony. Polega ono na tym, że strona internetowa osiąga wysokie pozycje w wyszukiwarce na popularne słowa kluczowe, które wcześniej zostaną wybrane pod kątem ich popularności wśród użytkowników. Wypozycjonowanie strony dewelopera może nie być łatwym zadanie ze względu na sporą konkurencję ze strony innych firm, ale kiedy już się te pozycje osiągnie- może to oznaczać bardzo duże zainteresowanie ze strony użytkowników, a więc potencjalnych kupców. Ostatnią możliwością są też kampanie w mediach społecznościowych, a więc chociażby na portalu Facebook. Sprawiają one, że o danej inwestycji może być głośno w pewnych społecznościach składających się z ludzi, którzy już szukają, albo w przyszłości będą dla siebie poszukiwać nieruchomości. Reklama w społecznościach daje też szansę na to, że użytkownicy sami będą rozprzestrzeniać pomiędzy sobą informacje na temat pojawiającej się, nowej inwestycji.

Reklama może też wyjść poza świat wirtualny

W marketingu skierowanym do deweloperów stosuje się także kampanie outdoorowe w postaci billboardów i plakatów. Umieszczone w przestrzeni miejskiej mogą dotrzeć do osób wynajmujących mieszkania czy noszących się z myślą o zakupie czegoś na własność informując o inwestycji i zachęcając do poznania szczegółów. Ciekawym pomysłem może być też reklama prasowa- zarówno w czasopismach ogólnopolskich, jak i w tych o charakterze lokalnym. Często stosowaną strategią promocji jest też organizacja eventów, podczas których potencjalni klienci mogą bezpośrednio spotkać się z marką, a także wypytać o szczegóły. Mogą to być dni otwarte, festyny lub prezentacja w ramach targów branżowych. Warto zauważyć, że takie eventy wpływają także na kształtowanie pozytywnego wizerunku inwestycji, ale i samego dewelopera.

Dobry marketing to szybka i efektywna sprzedaż

Takie kampanie tworzy się po to, aby sprzedaż faktycznie mogła pójść szybko i sprawnie. Podsumowując, istnieje wiele różnych sposobów na promowanie inwestycji, co daje spore szanse na szybką sprzedaż i finalizacje transakcji. Profesjonalnie zaprojektowane kampanie pozwalają osiągać zamierzone cele, a także są mierzalne, co oznacza, że łatwo można sprawdzić ich efektywność. Na taką reklamę warto postawić solidny budżet, gdyż pozwala na sensowny zwrot z inwestycji.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry